niedziela

Aktualności

Dąbrowa pokonana w pierwszym meczu barażowym

• autor: admin, 2011-06-18 20:47

W pierwszym meczu barażowym o awans do V-ligi Piast Łasin pokonał zespół Dąbrowy Chełmińskiej 4:2. Sobotnie spotkanie barażowe przyciągnęło wielu sympatyków piłki nożnej. Licznie zgromadzeni kibice chyba nie narzekali na brak emocji.

Pierwsza połowa rozpoczęła się znakomicie dla zespołu z Łasina. Już w 10 minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Michale Hornie. Do piłki podszedł nasz etatowy wykonawca "jedenastek" Karol Kurkus. Silnie uderzył piłkę, jednak kapitalną interwencją popisał się bramkarz gości. Dalsza część pierwszej połowy to całkowita dominacja Piasta. W 18 minucie fantastyczną akcję przeprowadził Michał Horna i w swoim stylu umieścił piłkę w bramce. Nasi piłkarze nie poprzestali na tym i w 18 minucie po genialnym podaniu Olka Kowalczyka, sam w polu bramkowym znalazł się "sęp pola karnego" Karol Kurkus, który tym razem jednak wykorzystał dogodną sytuację i podwyższył wynik na 2:0. W pierwszej połowie Piast miał jeszcze kilka sytuacji bramkowych jednak  wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się pechowo dla Michała Horny. W pojedynku z obrońca doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu kontynuowanie gry. Trener Michalczyk wpuścił do gry Krzysztofa Mantheya, jak się później okazało był to strzał w "10". W 50 minucie znakomitym strzałem z 16 metrów popisał się Mateusz Pelzner. Uderzeniem  w "okienko" bramki podwyższył wynik na 3:0. Niestety kilka minut później po zagraniu ręką w polu karnym arbiter podyktował rzut karny dla zespołu Dąbrowy. Zawodnik gości pewnym strzałem pokonał Karola Kamińskiego. 82 minuta to popis Krzysztofa Mantheya. Nasz najbardziej doświadczony gracz przypomniał sobie lata młodości. Ośmieszając obronę gości umieścił piłkę w siatce. Ta bramka uśpiła nasz zespół. Gracze Dąbrowy po składnej akcji ustalili wynik na 4:2, który w perspektywie rewanżu jest dobrą zaliczką. Jednak nasi piłkarze na pewno czują niedosyt, gdyż losy awansu mogły być rozstrzygnięte już po pierwszym spotkaniu. Mecz rewanżowy już w najbliższą środę o godzinie 18:00, na stadionie w Dąbrowie Chełmińskiej.