Seria sparingów

• autor: admin, 2011-07-24 13:32

W ciągu minionego tygodnia zespół Piast rozegrał trzy mecze sparingowe. Bilans naszej drużyny to porażka i dwa zwycięstwa.

W sobotę 16 lipca Piast rozegrał mecz z czwartą drużyną 5-ligi warmińsko-mazurskiej Osą Ząbrowo. Zespół z Łasina osłabiony brakiem kilku zawodników zaprezentował się dobrze na tle silnego przeciwnika. Piast po golach Jakuba Gorczewskiego i Krzysztofa Mantheya pokonał zespół z Ząbrowa 2:0, pokazując przy tym "kawał dobrego futbolu".

Kolejny mecz Piast rozegrał w środę 20 lipca. W Nowym nasz zespół rozegrał mecz z tamtejszą Wisłą. W deszczowych warunkach łasiński zespół wygrał 3:2. Bramki w tym meczu strzelali dwaj testowani przez klub zawodnicy i będący u progu sezonu w dobrej formie Fabian Chodyna. Jako ciekawostkę można uznać debiut w drużynie seniorów Nikodema Mantheya (syn Krzysztofa). 15-letni zawodnik mimo, iż nie wykorzystał 100% sytuacji zaprezentował się pozytywnie, pokazując przy tym swój największy atut - szybkość.

Ostatnim przeciwnikiem w przeciągu siedmiu dni była IV-ligowa Legia Chełmża. Na boisku w Kończewicach, Chełmżanie pokazali naszej drużynie różnice między zespołami. Rywal dominował w wyszkoleniu technicznym, szybkościowym oraz wytrzymałościowym. Piast nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. Dobrze w naszej bramce spisywał się Karol Kamiński.

Już w środę 27 lipca o godzinie 18:00 na boisku w Łasinie Piast rozegra kolejny test-mecz. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie V-ligowy Promień Kowalewo.