Pewna wygrana w Unisławiu

• autor: admin, 2012-04-29 17:53

Zwycięstwem Piasta 4:1 zakończył się sobotni mecz z Unislavią.

Mecz między Unislavią Unisław, a Piastem Łasin był bardzo ważnym spotkaniem dla układu tabeli. Przed meczem gospodarze tracili tylko 1 punkt do Piasta, który miał tyle samo uzbieranych oczek co Pomowiec Kijewo i rezerwy toruńskiej Elany.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji gospodarzy, jednak na posterunku był Karol Kamiński. W 20 minucie Michał Horna wykorzystał sytuacje "sam na sam" z bramkarzem i otworzył wynik spotkania. Już kilka minut później ładne podanie Michał Horny wykorzystał Dawid Wolak. 28 minuta - wynik 2:0. Jednak to nie był koniec popisów łasinian. W 35 minucie gola zdobywa Karol Kurkus, który umieszcza piłkę w bramce bezpośrednio z rzutu rożnego. W następnych minutach groźnie na bramkę zawodników z Unisławia strzela....bramkarz Karol Kamiński, jednak piłka zatrzymuje się tylko na poprzeczce. Pierwsze 45 minut kończy się wynikiem 0:3. Druga część spotkania to spokojna gra Piasta z kilkoma dobrymi sytuacjami bramkowymi, których nie wykorzystali kolejno Michał Horna, Jarek Sternicki i Grzegorz Kowalczyk. W 65 minucie słabo grający gospodarze zdobywają swoją pierwszą i jak się okazało ostatnia bramkę w tym spotkaniu. Dobrą centrę z rzutu rożnego wykorzystuje Dawid Berej. Ostatnie słowo należało jednak do będącego w wyśmienitej formie Michała Horny. Po fantastycznym podaniu Karola Kurkusa, Michał mija bramkarza i ustala wynik na 4:1.

Już w sobotę 5 maja o godzinie 17:00 zawodnicy Piasta zagrają kolejne bardzo ważne spotkanie, przeciwnikiem Łasinian będzie Pomowiec Kijewo Królewskie.