Piast Łasin przed sezonem

• autor: admin, 2012-08-09 16:21

Nowy sezon już niebawem, więc postanowiliśmy przybliżyć zmiany jakie zaszły w czasie przerwy w łasińskim zespole.

W czasie letniej przerwy zespół z Łasina opuściło wielu kluczowych zawodników. W nowym sezonie na ławce trenerskiej nie zobaczymy już Ryszarda Michalczyka, który łasińską ławkę zamienił na ławkę spadkowicza z 5-ligi - Victorii Lisewo. Okazję do spotkania się z byłym trenerem Łasinianie będą mieli w 5 kolejce, 15 września w Lisewie Piast zagra z Victorią. Po stronie strat należy zapisać odejście niezwykle sympatycznej czwórki z Grudziądza do mającej mocarstwowe aspiracje Wisły Nowe. W nowym sezonie po drugiej stronie Wisły zagrają snajperzy - Michał Horna i Mariusz Broda, obrońca - Tomasz Ziółkowski oraz ekspresyjny golkiper - Karol Kamiński. Wielką niespodzianką jest odejście Damiana Szychowskiego - kapitana łasińskiego zespołu do drużyny lokalnego rywala - Węgrowianki Węgrowo, którą od nowego sezonu prowadzić będzie znany z występów w barwach Piasta - Tomasz Piskorski. Treningów nie wznowili: Maciej Lipiec oraz Maciej Szymański. Z powodu kontuzji od pierwszej kolejki nie zobaczymy: Krzysztofa Mantheya i Mateusza Pelznera. Ze składu z poprzedniego sezonu oglądać będziemy doświadczonych - Patryka Jabłońskiego, Grzegorza Kowalczyka i Wojciecha Plessa, bramkostrzelnego - Karola Kurkusa, młodych, ale już doświadczonych - Jarosława Sternickiego i Dawida Wolaka, zdolnych napastników - Dawida Zająkałę i Nikodema Architę oraz młodych - Jeremiasza Szychowskiego i Jakuba Pelznera. Drużynę Piasta zasilili juniorzy starsi - Sebastian Kwiatkowski, Mateusz Świderski, Tomasz Cypriański, Paweł Żuchowski, Kornel Kałużny, Miłosz Przybylski, Mateusz Komsta, Paweł Sigurski, Krystian Zieliński, Karol Flatow, Marcin Zająkała, Mateusz Różański, Mateusz Klimowicz, Denis Sikora i Jakub Lubowiecki. Z Cukrownika Mełno po półrocznej przerwie wrócił Dawid Stępień, treningi wznowili natomiast - Krzysztof Ryba, Mariusz Berendt, Michał Lipiec, Marcin Michelus oraz Bartosz Kowalczyk. Kluczowym zawodnikiem w nowym sezonie miał być Nikodem Manthey, jednak na jego dobre występy w przedsezonowych meczach sparingowych uwagę zwrócili działacze Olimpii Grudziądz, dzięki czemu Nikodema oglądać będziemy w juniorskiej drużynie Olimpii. Jak już informowaliśmy, Łasinian w nowym sezonie poprowadzi trenerski duet Marek Cisek/Marek Bartkowski.