Pierwsze zwycięstwo w meczu u siebie

• autor: admin, 2013-04-27 21:51

Wreszcie udało się naszym zawodnikom przerwać serię meczy bez zwycięstwa na własnym boisku. W zasadzie powinno się to stać już w środę. Dziś nie zawiodła skuteczność i pewnie pokonaliśmy drużynę LZS Bobrowo 5:2.

Mecz z Bobrowem zaczęliśmy dobrze, już na początku spotkania w poprzeczkę trafił Mateusz Pelzner. Prowadziliśmy grę stwarzając sobie kolejne okazje do strzelenia bramki. Goście przyzwyczajeni do swojego małego boiska próbowali wszystko grać długimi podaniami za plecy obrońców. Od czasu do czasu zagrażając nam ze stałego fragmentu gry. W ok.30 minucie wychodzimy na prowadzenie po przepięknym strzale Przemysława Czajki z okolicy 25m od bramki. Bramkarz podjął próbe obrony, jednak nie miał najmniejszych szans by to uczynić. Mamy jeszcze kilka okazji by zwiększyć prowadzenie, lecz nie udaje się ich wykorzystać. Na przerwę schodzimy prowadząc 1:0. Po rozpoczęciu drugiej połowy udało się dokonać tego, co mieliśmy zrobić w meczu z Unisławiem. Powiększamy prowadzenie po bramce Mateusza Pelznera. Jak sam przyznał, zamierzał dośrodkować, lecz piłka w ostatniej chwili podskoczyła i z ok.30 metrów zdobył ładną bramkę, przy której całkowicie zaskoczony bramkarz gości pozostał po raz kolejny bez szans na obronę. Chwilę później błąd przy wybijaniu "piątki" przez drużynę gości wykorzystał Karol Kurkus, minął dwóch obrońców i pewnym strzałem pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Moment naszej dekoncentracji mogli wykorzystać goście, jednak napastnik z Bobrowa nie trafił do pustej bramki. Chwilę później niekonsekwencję w oddalaniu gry od naszego pola karnego wykorzystał zawodnik gości, ładnym strzałem z 18 metrów umieszczając piłkę w siatce. W 70 minucie świetnie spisującego się tego dnia Mateusza Pelznera(bramka oraz 2 asysty) zmienił Dawid Zająkała. Zmiana okazała się jak najbardziej trafiona, kilka chwil po wejściu Dawid świetnym podaniem obsłużył Karola Kurkusa, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Goście jednak nie poddawali się i w 84 minucie dopięli swego, wykorzystując kolejny moment dekoncentracji naszej drużyny. W doliczonym czasie gry po podaniu Marcina Zająkały wynik spotkania ustala Mariusz Kemski. Cieszy nas pierwsze zwycięstwo na własnym boisku jak i to, że zmniejszamy dystans do reszty drużyn z dołu tabeli. Za tydzień czeka nas arcyważne spotkanie z drużyną Satruna Ostrowite, która znajduje się bezpośrednio nad nami w tabeli.