Cenne zwycięstwo

• autor: admin, 2013-05-22 20:49

Rozgrywając ostatni środowy mecz w tej rundzie pewnie pokonaliśmy na wyjeździe zespół Węgrowianki Węgrowo 4:1. To goście prowadzili 1:0, jednak udało nam się udokumentować naszą wyższość w meczu poprzez strzelenie 4 bramek.

Spodziewaliśmy się, że środowe spotkanie do łatwych nie będzie należało. Gospodarze w meczach u siebie nie przegrali od pięciu spotkań pokonując m.in. Iskrę Ciechocin czy remisując z Mustangiem Ostaszewo. Pierwsze pół godziny wyglądało w naszym wykonaniu słabo. Straciliśmy w tym okresie bramkę, co było wynikiem złej komunikacji w obronie. Gdy wydawało się, że "prześpimy" pierwszą połowę naszą grę ożywili środkowi pomocnicy. W końcówce pierwszej części gry w jednym z kontrataków po podaniu Mateusza Wojciechowskiego piłkę w siatce po ładnym strzale zza pola karnego umieścił Przemysław Czajka. Przed zejściem na przerwę udało nam się jeszcze wywalczyć rzut wolny. Do piłki ustawionej w dalekiej odległości od bramki podszedł Czajka, po jego bardzo mocnym uderzeniu piłka odbiła się od słupka, w zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Krzysztof Ryba, podając do Dawida Stępnia, który wyprowadził nas na prowadzenie. Druga połowa to jednostronne widowisko. Gospodarze ewidentnie opadli z sił, a nasi gracze coraz śmielej atakowali. Efektem tego była bramka na 3:1. Mariusz Osiński przerzucił piłkę nad obrońcami Węgrowianki, podając tym samym na wolne pole do Bartosza Pantera, który przelobował bramkarza gospodarzy. Wynik meczu ustalił nasz najlepszy strzelec Karol Kurkus, który w sytuacji sam na sam, po podaniu Bartosza Pantera nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Zwycięstwo cieszy nas jeszcze bardziej, ponieważ drużyny które zajmują miejsca za nami w tabeli przegrały swoje spotkania i udało nam się uciec im na kilka punktów. Teraz pozostaje nam utrzymać tę przewagę by zrealizować cel założony na ten sezon. Kolejne ważne spotkanie już w najbliższą sobotę, a rywalem będzie drużyna Gwiazdy Starogród.