LKS Piast Łasin - strona oficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Kalendarium

16

01-2019

środa

17

01-2019

czwartek

18

01-2019

piątek

19

01-2019

sobota

20

01-2019

niedziela

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

Aktualności

Podsumowanie sezonu 2012/2013

  • autor: administrator, 2013-06-23 01:18

Po dwóch sezonach walki o awans do klasy okręgowej, w tym sezonie przyszło nam walczyć o utrzymanie w A-klasie. Z klubu odeszli zawodnicy dojeżdżający i podjęto próbę stworzenia drużyny opartej wyłącznie na zawodnikach z naszej gminy. Celem drużyny było utrzymanie w obecnej klasie rozgrywkowej.

Trener przed rundą jesienną miał bardzo trudne zadanie - przygotować do rozgrywek drużynę składającą się głównie z osób, które nigdy w seniorskiej piłce nie grały bądź ich boiskowy staż na tym poziomie był bardzo krótki. Frekwencja na treningach dopisywała, lecz brak doświadczonych zawodników skutkował kolejnymi porażkami w spotkaniach ligowych. Efektem tego wszystkiego było 9 punktów i ostatnie miejsce w tabeli na zakończenie rundy. Potrzebowaliśmy wzmocnień, tym bardziej, że trzech zawodników z pierwszej jedenastki postanowiło spróbować swoich sił w wyższej klasie rozgrywkowej. Drużynę faktycznie zasiliło 6 graczy, a byli to: Bartosz Kulkowski, Mariusz Osiński, Bartosz Panter, Przemysław Czajka, Mateusz Pelzner i Mateusz Wojciechowski. Dokonano również zmiany na stanowisku trenera, a został nim Michał Kleczkowski, który w przeszłości grał w naszym klubie. W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej trenowaliśmy bardzo ciężko, rozgrywając jednocześnie wiele sparingów - z różnym skutkiem. Rundę rewanżową zaczęliśmy w nie najlepszym stylu przegrywając pierwsze spotkanie 0:2, jednak tej wiosny odnieśliśmy tylko dwie porażki, drugą z mistrzem rozgrywek na niezwykle trudnym terenie w Radominie. Zanotowaliśmy aż sześć remisów, a w niektórych spotkaniach jak z Unislavią, Papowem czy Starogrodem mogliśmy bez cienia wątpliwości przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Odnieśliśmy pięć zwycięstw i na pewno żadne z nich nie było przypadkowe, wszystkie mecze wygraliśmy różnicą 3 bramek. Ostatecznie zdobyliśmy w tej rundzie 21, a w całym sezonie 30 punktów, kończąc go na 9 miejscu. W rundzie wiosennej daliśmy kibicom zgromadzonym na meczach w Łasinie więcej powodów do radości, zdobywając w meczach u siebie 14 punktów, a nie jak miało to miejsce jesienią 1. Poprawiliśmy również nasz fatalny bilans bramkowy z 26-44 na 53-59. Najwięcej czasu na boisku spędził Patryk Jabłoński, najlepszym strzelcem drużyny został Karol Kurkus, a najlepiej asystującym okazał się Dawid Stępień. Wszystkim, którzy byli z nami w tych trudnych momentach bardzo dziękujemy za wsparcie!

Drużyna wznawia treningi na początku lipca, wtedy będziemy myśleć jaki cel postawimy sobie przed nadchodzącym sezonem. O terminach sparingów i innych ważnych rzeczach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [275]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
LKS Piast Łasin - Gwiazda Starogród
Pomorzanin Toruń - Sokół Lubicz
Unia Wąbrzeźno - Pogrom Zbójno
LZS Świedziebnia - Wojownik Wabcz
Cyklon Kończewice - Stal Grudziądz
Unislavia Unisław - Victoria Lisewo
Pomowiec Kijewo Królewskie - Kasztelan Papowo Biskupie

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
LKS Piast Łasin 0:0 Pogrom Zbójno
Pomowiec Kijewo Królewskie 2:3 Pomorzanin Toruń
Kasztelan Papowo Biskupie 0:1 Victoria Lisewo
Unislavia Unisław 2:6 Stal Grudziądz
Cyklon Kończewice 3:2 Wojownik Wabcz
LZS Świedziebnia 1:2 Gwiazda Starogród
Unia Wąbrzeźno 4:0 Sokół Lubicz

Statystyki drużyny

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 224, wczoraj: 298
ogółem: 932 396

statystyki szczegółowe