Cel zrealizowany, 3 punkty wywiezione z Lisewa.

• autor: admin, 2013-08-31 21:46

W sobotnie popołudnie udało nam się zrealizować cel założony na mecz z Victorią Lisewo, pokonaliśmy gospodarzy 2:1. Po ciekawej pierwszej i niezbyt ładnej grze w drugiej połowie udało nam się zdobyć ważne trzy punkty w Lisewie. Więcej w rozwinięciu.

W porównaniu z pierwszym spotkaniem ligowym w wyjściowej jedenastce zaszła jedna zmiana, nieobecnego Mariusz Osińskiego zastąpił Jakub Pelzner. Początek meczu był bardzo wyrównany i to gospodarze po naszych dwóch fatalnych błędach w obronie mogli objąć prowadzenie, jednak dwukrotnie fatalnie w tych sytuacjach zachowali się ich napastnicy. Po kilku minutach zaczęliśmy śmielej atakować czego efektem była bramka na 1:0. Świetne prostopadłe podanie Jarosława Sternickiego wykorzystał Mateusz Pelzner. Warto zaznaczyć, że Victoria od początku spotkania grała bardzo agresywnie, szczególnie nie mając litości dla dwóch wyżej wymienionych zawodników, efektem tego była kontuzja Jarosława Sternickiego w późniejszej części meczu. Zaraz po utraconej bramce Lisewo miało okazję do wyrównania jednak napastnik gospodarzy po raz kolejny uderzył bardzo niecelnie po zamieszaniu w polu karnym. Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą, po zagraniu pressingiem oraz przechwycie piłki przez Dawida Stępnia i dokładnym dograniu do Mateusza Pelznera prowadziliśmy 2:0. Victoria bramkę kontaktową zdobyła pod koniec pierwszej części spotkania po potężnym uderzeniu z rzutu wolnego. W doliczonym czasie pierwszej połowy mieliśmy rzut wolny pośredni na 7metrze, po błędzie bramkarza Lisewa, jednak w tej sytuacji wykonawca uderzył fatalnie. Druga połowa nie obfitowała już w sytuacje podbramkowe, a gra opierała się głównie na walce i graniu długich piłek. Niestety daliśmy się trochę zepchnąć co spowodowało przewagę, na szczęście tylko optyczną, gospodarzy (to my stwarzaliśmy sobie lepsze szansę do powiększenia prowadzenia). Nasza obrona wraz z bramkarzem spisywała się świetnie co nie pozwoliło Victorii na stworzenie dogodnych sytuacji bramkowych. Piłki meczowej nie wykorzystał Nikodem Archita, przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Po ciężkim spotkaniu wywieźliśmy z Lisewa ważne trzy punkty, jednak drużyna gospodarzy udowodniła, że w obecnym sezonie, przynajmniej w meczach u siebie, będzie bardzo groźna.

autor: miklosz70 2013-08-31 22:22:45

Profil miklosz70 w Futbolowo brawo tak trzymac :)