Wygrana w słabym stylu

• autor: admin, 2013-09-14 20:33

W sobotnie popołudnie po słabym meczu pokonaliśmy ekipę Zamku Bierzgłowskiego 4:2. Do 85 minuty prowadziliśmy 3:0. Ważne jest jednak to, że mimo niezbyt dobrej gry potrafimy w takim spotkaniu zdobyć 3 punkty.

Spotkanie rozpoczęło się z 10 minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia drużyny gości. Mecz zaczęliśmy fantastycznie, już w 1 minucie wyszliśmy na prowadzenie po bramce Mateusza Pelznera. Wykorzystał złe zagranie obrońcy Zamku i strzałem z 25 metrów pokonał zaskoczonego bramkarza gości. Próby szybkiego odrobienia strat skończyły się kolejną bramką dla naszej drużyny. W 15 minucie podanie Przemysława Czajki wzdłuż pola karnego wykorzystał Jakub Pelzner. Od tego momentu nasza gra wyraźnie straciła na jakości. Goście najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli po rzucie rożnym, jednak przytomnie w tej sytuacji zachował się Mateusz Wojciechowski i uratował nas przed utratą bramki. Do końca pierwszej części meczu na boisku nie działo się już zbyt wiele, warunki pogodowe i brak dokładności powodowały wiele strat z jednej i drugiej strony. W drugiej połowie od początku przejęliśmy inicjatywę, jednak nieskuteczność nie pozwalała nam na podwyższenie prowadzenia. Dopiero w 75 minucie po błędzie bramkarza gości bramkę zdobył Mariusz Osiński. Gdy wydawało się, że czwarte spotkanie skończymy nie tracąc bramki, popełniliśmy fatalny błąd w kryciu i w 85 minucie drużyna Zamku Bierzgłowskiego skierowała piłkę do naszej siatki. Goście grali do końca o korzystny rezultat i w 90 minucie, po strzale z rzutu wolnego w dość kontrowersyjnej sytuacji zdobyli drugą bramkę. W doliczonym czasie meczu wynik spotkania, po bezpośrednim trafieniu z rzutu wolnego ustalił Bartosz Panter. Bez wątpienia bramka ta była ozdobą całego spotkania. Po tym golu sędzia główny zakończył zawody.