Wywalczone zwycięstwo

• autor: administrator, 2013-09-28 20:26

Po przepełnionym walką spotkaniu pokonaliśmy na wyjeździe beniaminka rozgrywek - Wojownika Wabcz - 1:0. Więcej w rozwinięciu.

Spotkanie było rozgrywane w bardzo trudnych warunkach, jednak to nasza drużyna lepiej się do nich dostosowała i odniosła zwycięstwo w dzisiejszym meczu. Z powodu kontuzji w zawodach nie uczestniczył kapitan zespołu Krzysztof Ryba oraz nasz najlepszy strzelec Mateusz Pelzner. Pierwsi groźną akcję przeprowadzili gospodarze, lecz na posterunku był nasz bramkarz. W 8 minucie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, a chwilę później zmarnowaliśmy rzut wolny pośredni z odległości 5m od bramki. Późniejsza część pierwszej połowy to głównie walka i bardzo agresywna gra na każdym metrze boiska. Gospodarze swoich szans szukali w stałych fragmentach gry, jednak doskonale dysponowany tego dnia był Bartosz Kulkowski. W końcówce pierwszej połowy z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Bartosz Panter. Drugą część spotkania mogliśmy zacząć fantastycznie, lecz po ładnej akcji minimalnie przestrzelił Dawid Zająkała, który po przerwie pojawił się na boisku. W końcu po rzucie rożnym wychodzimy na prowadzenie, bramkę głową zdobył Nikodem Archita. Po strzelonej bramce cały czas próbujemy zdobyć kolejne, ale już do końca spotkania nam się to nie udaje, marnując przy tym kilka dogodnych okazji. Gospodarze najlepszą szansę do wyrównania mieli już w doliczonym czasie spotkania, lecz po raz kolejny świetnie interweniował nasz bramkarz. W kolejnym spotkaniu ligowym zmierzymy się z LZS Świedziebnia, drugim beniaminkiem rozgrywek.