Dziesiąte zwycięstwo

• autor: admin, 2013-10-19 19:49

W meczu 11 kolejki toruńskiej A-klasy pokonaliśmy na własnym terenie drużynę Iskry Ciechocin 2:1. Więcej w rozwinięciu.

Goście spotkanie zaczęli fantastycznie, już w 5 minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobyli po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wykorzystując złe krycie naszych zawodników. Po stracie bramki rzuciliśmy się do odrabiania strat, ale brakowało nam ostatniego podania lub nasze akcje były skutecznie przerywane przez obrońców Iskry. Goście mieli jeszcze kilka stałych fragmentów gry, lecz ich wykonanie nie było już tak dobre, jak to z pierwszych minut spotkania. Od 40 minuty graliśmy w przewadze, gdyż za uderzenie Krzysztofa Ryby czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników Iskry. Do wyrównania mogliśmy doprowadzić jeszcze przed przerwą, jednak podanie wzdłuż linii bramkowej przeciął obrońca gości. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. W drugiej części wykorzystaliśmy przewagę i to my zdecydowanie przeważaliśmy. Pozwoliło nam to przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Do remisu doprowadził Dawid Stępień, wykorzystując świetne podanie Jarosława Sternickiego wzdłuż pola karnego. Po zdobytej bramce poszliśmy za ciosem i na prowadzenie wyszliśmy za sprawą Nikodema Archity. Po raz kolejny asystował Jarosław Sternicki, tym razem dogrywając piłkę dokładnie na głowę Nikodema. Mieliśmy jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki m.in słupek po uderzeniu Dawida Wolaka z rzutu wolnego, jednak piłki w bramce gości już nie umieściliśmy. Pod koniec spotkania czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Iskry za złapanie piłki poza polem karnym. Odnieśliśmy zwycięstwo w meczu z bardzo wymagającym przeciwnikiem, lecz przygotowujemy się już do następnego spotkania. Naszym rywalem będzie aktualnie drugi zespół rozgrywek Stal Grudziądz. Zapowiedź wkrótce.