Wywalczone zwycięstwo

• autor: Admin, 2014-05-11 20:38

Po trudnym meczu pokonaliśmy dziś Wojownik Wabcz 3:1. Więcej w rozwinięciu.

Spotkanie zaczęliśmy dość nieśmiało, a goście od początku pokazali, że ich gra będzie opierała się na długich podaniach do napastników. Dobrze radzili sobie z nimi nasi obrońcy, jednak pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki mieli gracze Wojownika po jednym ze stałych fragmentów gry. Wtedy przebudziliśmy się i po świetnej akcji Woś-Czajka-Wojciechowski ten ostatni wpadł rozpędzony w pole karne Wojownika, gdzie został faulowany i sędzia nie mając najmniejszych wątpliwości podyktował rzut karny. Pewnie na bramkę zamienił go Amadeusz Olszewski. Chwilę później mamy rzut rożny, goście nie na długo zażegnali zagrożenie, gdyż piłkę ponownie w pole karne wrzucił Dawid Stępień, a tą w siatce po uderzeniu głową umieścił Amadeusz Olszewski.

Drugą połowę zaczęliśmy od kilku niewykorzystanych sytuacji. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i po zamieszaniu w polu karnym goście zdobywają bramkę. Kolejne 20 minut meczu to kompletny chaos na boisku, ciągłe próby długich podań za plecy naszych obrońców ze strony gości i nieskładne ataki naszych zawodników. 15 minut przed końcowym gwizdkiem udało nam się poukładać grę i hat-tricka skompletował Amadeusz Olszewski. Po strzale Tomasza Wosia piłka odbiła się od słupka, a "Amek" nie miał najmniejszych problemów z dobiciem jej z najbliższej odległości do pustej bramki. Za tydzień czeka nas następne bardzo trudne spotkanie. Udamy się do Świedziebni, by zmierzyć się z rewelacją rundy wiosennej. Zapowiedź tego meczu wkrótce.