Porażka na inaugurację

• autor: admin, 2014-08-09 20:23

W pierwszym meczu rundy jesiennej przegraliśmy na własnym stadionie z Drwęcą Golub-Dobrzyń 1:2. Więcej w rozwinięciu.

Początkowe minuty spotkania to spokojna gra obu zespołów i sprawdzanie czego można się spodziewać po przeciwniku. Po przerwie na uzupełnienie płynów groźniej zaatakowali goście. Po jednym z dośrodkowań od utraty bramki uratował nas słupek. Chwilę później kolejne zakończyło się bramką, jednak w tej sytuacji strzelec bramki znajdował się na pozycji spalonej, co wychwycił sędzia asystent. Końcówka pierwszej połowy należała do naszego zespołu. Najpierw piłkę w siatce umieścił Tomasz Woś (asysta Jarosław Sternicki), a w następnej akcji był blisko drugiego trafienia, lecz świetnie interweniował bramkarz gości i sparował piłkę na słupek. Drugą połowę odważniej rozpoczęli gracze Drwęcy, chcąc szybko doprowadzić do wyrównania, ale po fatalnym błędzie stopera gości to my byliśmy bardzo blisko podwyższenia prowadzenia. Tym razem przed utratą bramki po strzale Tomasza Wosia Drwęcę uratowała poprzeczka. Goście przeprowadzili szybki kontratak i po przedostaniu się w nasze pole karne sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny. Wykonawca bardzo pewnie zamienił go na bramkę i było 1:1.  W 60 minucie meczu miała miejsce sytuacja, która miała kluczowy wpływ na dalsze losy spotkania. Po strzale Karola Kurkusa piłka trafiła w rękę obrońcy Drwęcy, który znajdował się w polu karnym, lecz sędzia nie zdecydował się wskazać na 11 metr. Karol za wyrażanie swojego niezadowolenia z decyzji sędziego został ukarany czerwoną kartką i przez ostatnie pół godziny byliśmy zmuszeni grać w osłabieniu. Grę w przewadze wykorzystała doświadczona drużyna Drwęcy, stwarzając sobie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki. W 80 minucie po rzucie rożnym objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania. W końcówce meczu mieliśmy trzy okazje by odmienić losy rywalizacji, lecz wykończenia tych sytuacji pozostawiały wiele do życzenia.

Drużynie "Drwęcy" gratulujemy zwycięstwa. Nie zwieszamy głów. Przygotowujemy się do kolejnych spotkań.