Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

• autor: admin, 2015-03-28 19:12

W dniu dzisiejszym nasi zawodnicy odnieśli drugie zwycięstwo tej wiosny. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Więcej w rozwinięciu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze nękając nas długimi, prostopadłymi podaniami do szybkich skrzydłowych i dośrodkowaniami, głównie z prawej strony boiska. Niestety, ok. 15 minuty po jednej z takich akcji napastnik Legii z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce. Gospodarze po strzelonej bramce zwolnili tempo i pozwalali na coraz większe zagrożenie pod swoją bramką. Następne kilkanaście minut meczu, to naprzemienne stałe fragmenty gry dla jednego i drugiego zespołu. Po jednym z nich do wyrównania doprowadził Rafał Dropiński. Tomasz Woś zagrał krótko rzut wolny do niepilnowanego przed polem karnym Rafała, a ten silnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. Ku uciesze naszego zespołu chwilę później za sprawą tego samego zawodnika wychodzimy na prowadzenie. Tym razem przy rzucie rożnym znowu przed polem karnym został niepilnowany Rafał, obrońcy Legii na chwilę zażegnali zagrożenie wybijając piłkę wprost pod jego nogi, a ten po pięknym strzale z pierwszej piłki zdobywa drugą bramkę. Przy tym uderzeniu bramkarz gospodarzy pozostał bez najmniejszych szans na obronę. Pierwsza połowa była wyrównana, przy czym większą skutecznością wykazali się nasi zawodnicy.

Druga połowa należała do niesionych dopingiem, licznie zgromadzonych kibiców, Legionistów. Nasz zespół skupił się na defensywie, swoich szans upatrując w kontratakach i stałych fragmentach gry. Gospodarze znowu swoich sił próbowali rozrzucając piłki do skrzydeł, jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Dobrze dysponowana defensywa radziła sobie z wszelkimi próbami doprowadzenia do wyrównania. Gospodarze mieli dwie szanse, by osiągnąć cel, ale zarówno po strzale z głowy, jak i zza pola karnego piłka minęła lewy słupek naszej bramki. Po raz drugi w tej rundzie bardzo pewnym punktem zespołu był bramkarz. Drużyna zrealizowała założenia taktyczne i odniosła bądź co bądź niespodziewane zwycięstwo.Kolejne spotkanie rozegramy w Wielką Sobotę o godzinie 15:30, gościć będziemy czwarty zespół rozgrywek, Wisłę Nowe.