Jak nie idzie to nie idzie...

• autor: admin, 2015-05-09 21:48

Po bramkach straconych na koniec pierwszej i drugiej połowy, tj. w 45. i 90. minucie spotkania, przegrywamy dzisiaj z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie 2:0. Więcej w rozwinięciu.

Mecz zaczęliśmy lepiej od gospodarzy i już w 1. minucie w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Tomasz Woś, lecz obrońca Naprzodu wykorzystał moment zawahania przy oddaniu strzału i udaremnił tę próbę objęcie prowadzenia. Niestety przy starciu Tomek nabawił się kontuzji barku. Naprzód zaczął spotkanie niemrawo i przez pierwsze 20. minut gra toczyła się głównie na ich połowie boiska. W tym czasie kilka razy postraszyliśmy gospodarzy groźnymi akcjami. W 25. minucie bardzo poważnej kontuzji doznał Marcin Guttmann (zerwanie ścięgna Achillesa). W tej samej sytuacji gospodarze po raz pierwszy poważnie zagrozili naszej bramce i powoli zaczęli przejmować inicjatywę. W efekcie tego po atomowym uderzeniu z ok. 25 metrów przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka, a parę razy pewnymi interwencjami zagrożenie zażegnał Bartosz Kulkowski. Odpowiedzieliśmy kilkoma stałymi fragmentami gry i doskonałą okazją bramkową Amadeusza Olszewskiego, jednak nie udało nam się objąć prowadzenia. W 45. minucie Naprzód osiągnął cel, Marcin Rupińśki wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy i strzałem z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Zaraz po przerwie miała miejsce najważniejsza akcja dla losów całego meczu. Po dośrodkowaniu Rafała Dropińskiego piłkę głową w kierunku bramki świetnie skierował Nikodem Archita, ale jeszcze lepszą interwencją w tej sytuacji popisał się Wojciech Jaworski. Tempo meczu spadło, a na boisku można było zauważyć dużo walki i gry w środkowej części boiska. Groźnych akcji bramkowych było jak na lekarstwo, ale po jednej z nich w ostatniej minucie meczu Naprzód powiększa prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym napastnik gospodarzy silnym strzałem skierował piłkę w kierunku bramki, ta trafiła w rękę stojącego na linii bramkowej Tomasza Wosia i mieliśmy rzut karny. Niestety nasz zawodnik został ukarany czerwoną kartką. Jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Jaworski tym samym ustalając wynik spotkania.