Cenny punkt

• autor: admin, 2015-06-07 14:32

Podziałem punktów zakończyło się niedzielne spotkanie z Chemikiem Bydgoszcz. Dzięki remisowi wciąż mamy szansę na utrzymanie w obecnej klasie rozgrywkowej.

Chemik prowadził bardzo spokojną grę, zapewne z myślą o środowym finale Okręgowego Pucharu Polski. Goście wymieniali dużą ilość podań, powoli przemieszczając się pod naszą bramkę, ale z zagrożeniem dobrze radziła sobie nasza eksperymentalna linia obrony. Nie mając nic do stracenia prowadziliśmy dzisiaj otwartą grę, co przyniosło kilka dobrych okazji bramkowych. Niestety, w 15. minucie po idealnie wykonanym rzucie wolnym przez Pawła Olszewskiego lider objął prowadzenie. Zaczęliśmy atakować jeszcze śmielej co przyniosło efekt w 32. minucie. W polu karnym faulowany został Nikodem Archita, a karnego na bramkę zamienił Amadeusz Olszewski. Końcówka pierwszej połowy to głównie walka w środku pola i kilka stałych fragmentów gry.

Druga połowa przebiegała bardzo podobnie. Chemik dłużej utrzymywał się przy piłce, ale w akcjach ofensywnych brakowało mu ostatniego podania. My z kolei przy odrobinie szczęścia również mogliśmy objąć prowadzenie mając ku temu parę okazji. W 75. minucie obraz gry uległ zmianie po czerwonej kartce dla Sebastiana Strzelczyka. Od tego momentu przewaga Chemika zaczęła się uwidaczniać, ale dzięki bardzo ambitnej grze udało nam się utrzymać remis do końca meczu.