Festiwal nieskuteczności

• autor: admin, 2015-06-13 23:11

Dzisiejsze spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, niestety skuteczność pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Na szczęście dzięki świetnemu wejściu Bartosza Krzaka wygrywamy w Pruszczu 3:1.

Warunki pogodowe sprawiały, że dzisiejszy mecz nie stał na najwyższym poziomie sportowym. Gra toczyła się wolno, jednak zgromadzeni kibice mogą być zadowoleni, bo obejrzeli dzisiaj bardzo dużo sytuacji bramkowych. Jedyne czego brakowało, by całkowicie zaspokoić ich oczekiwania, to skuteczność przy ich wykończeniu. W 12. minucie Tomasz Woś wykorzystuje dośrodkowanie Sebastiana Strzelczyka i wydawało się, że wydarzenia boiskowe będziemy mieli pod kontrolą. Istotnie, przeważamy i stwarzamy sobie kolejne sytuacje, ale brak nam zimnej krwi przy wykończeniu. Bramkarz Pruszcza wychodzi obronną ręką z pojedynku sam na sam, szybko wznawia grę i po kontrataku tracimy bramkę. Piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Patryka Podolskiego, a ten bez problemu umieścił ją w siatce. Do końca pierwszej połowy marnujemy jeszcze trzy stuprocentowe sytuacje. Z kolei Start nękał nas kontratakami, kolejny raz uderzał Podolski, ale tym razem lepszy okazał się Jaworski.

Na początku drugiej połowy Olszewski nie strzela karnego i wydawało się, że lepszych okazji do objęcia prowadzenia już w tym spotkaniu nie będzie. Nie mając nic do stracenia w 55. minucie na boisko został desygnowany następny ofensywny zawodnik. Bartosz Krzak zrobił co do niego należało i już 5 minut później daje nam prowadzenie. Dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i wiele się nie zastanawiając po prostu umieścił ją w siatce. W 70. minucie wykorzystał błąd bramkarza Startu, jak się okazało, ustalając wynik meczu. Do końca spotkania na boisku już zbyt wiele się nie działo i drugie wyjazdowe zwycięstwo stało się faktem. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu sprawa utrzymania wciąż jest otwarta, niezbędna jest do tego wygrana w ostatniej kolejce z Pomorzaninem Serock.