Wojownik pokonany!

• autor: admin, 2015-08-22 20:20

W pierwszym meczu ligowym rozegranym na własnym boisku pokonaliśmy pretendenta do awansu, Wojownik Wabcz, 2:0. Szalę zwycięstwa przechylając na swoją stronę w ostatnich minutach spotkania. Więcej w rozwinięciu.

Cała pierwsza połowa to praktycznie wzajemne sprawdzanie możliwości obu drużyn. Obie ekipy grały zachowawczo, nie chcąc stracić bramki w pierwszej części meczu. Po jednej dogodnej akcji bramkowej, dla każdej ze stron, to zdecydowanie mniej, niż oczekiwali zgromadzeni kibice. Nas próbował postraszyć nie kto inny jak Piotr Gross, ale świetnie w tej sytuacji zachował się Łukasz Jaworski. Z kolei my próbkę swoich umiejętności pokazaliśmy w ostatniej akcji pierwszej połowy, po płynnej wymianie podań przez formacje ofensywne, doszliśmy do bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej, w której wykończeniu zabrakło trochę precyzji. Zapowiadało to dużo większe emocje w drugiej połowie. I nie inaczej się stało, cała gra nie była już skumulowana w środku pola i mogliśmy obserwować kawałek dobrej piłki. Wykorzystanie skrzydeł i liczne wymiany podań sprawiały, że goście coraz bardziej opadali z sił. Granie długich piłek na Kamila Kurkierewicza i Piotra Grossa nie przynosiło Wojownikowi oczekiwanego efektu, choć raz ten drugi próbował znowu zaskoczyć silnym strzałem Łukasza Jaworskiego. Dobre przygotowanie fizyczne i udane zmiany w naszym zespole, spowodowały, że goście na ostatnie piętnaście minut spotkania opadli całkowicie z sił. Duży niedosyt pozostałby gdyby nie udało nam się tej sytuacji wykorzystać, na szczęście tak się nie stało. Prowadzenie objęliśmy w 85. minucie, kiedy po idealnym dośrodkowaniu Wojtka Tadajewskiego z bocznego sektora boiska jeszcze lepszym wykończeniem głową popisał się Dawid Zająkała. Wojownik postawił wszystko na jedną kartę próbując uratować wynik, ale piłkę na ich połowie wyłuskał Kamil Loduchowski, zagrywając ją do Daniela Gmińśkiego. Temu nie pozostało nic innego jak zostawić na swoich plecach zmęczonego obrońcę gości i umieścić piłkę w siatce. Sędzia zakończył spotkanie, a radości na boisku i poza nim nie było końca. Świetna inauguracja rozgrywek, oby tak dalej!

Następny mecz rozegramy na bardzo trudnym terenie w Grudziądzu, a naszym przeciwnikiem będzie miejscowa Stal. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:00.