Porażka "ze Stalą"

• autor: admin, 2015-08-29 22:14

W dzisiejszym spotkaniu na "Mniszek Arena" kibice mogli ujrzeć dosłownie wszystko. Bramki, walkę, żółte i czerwone kartki, strzelone i chybione rzuty karne..., zabrakło tylko zwycięstwa naszego zespołu.

Gospodarze zaczęli mecz dużo odważniej i zepchnęli nas do defensywy. Przełożyło się to na bramkę już w 11. minucie, faulowany interweniujący Jaworski nie był w stanie zatrzymać strzału z najbliższej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Od tego momentu zaczęliśmy przenosić grę na połowę przeciwnika, coraz śmielej i częściej atakując. W 30. minucie dopinamy swego, sytuacja identyczna jak przy bramce dla Stali, sędzia główny wskazuje środek boiska po czym..., zmienia decyzję odgwizdując faul na bramkarzu. Chwilę później gospodarze wykorzystują kolejny błąd w naszym ustawieniu w defensywie i powiększają prowadzenie. Przed przerwą na przedpolu znowu faulowany zostaje interweniujący Jaworski, ale napastnik gospodarzy nie ujrzał nawet żółtej kartki, która byłaby dla niego już drugą w tym spotkaniu.
Drugą część meczu zaczęliśmy lepiej, po faulu na Łukaszu Kociembie zyskaliśmy rzut karny. Pewnie na bramkę zamienił go Wojtek Tadajewski, a Stal od tego momentu grała w osłabieniu. Parę minut później Krzysztof Ryba dopuścił się faulu w polu karnym i mieliśmy rzut karny po drugiej stronie boiska. Tym razem górą okazał się Jaworski, wyczuwając intencje strzelca. Kilka akcji później gospodarze otrzymują kolejną szansę na powiększenie prowadzenia. Tym razem jednak faul miał miejsce przed polem karnym, ale sędzia główny wskazał na 11 metr. Przy tej próbie w bramkę nie trafił Amadeusz Olszewski. Najlepszą okazję do wyrównania mieliśmy w 75. minucie meczu, po indywidualnej akcji Daniela Gmińśkiego. Niestety, nie udało nam się skierować do bramki piłki zagranej wzdłuż linii bramkowej. Otwarta gra przekładała się również na liczne ataki Stali. W 90. minucie gospodarze ustalili wynik meczu, po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, piłkę w siatce głową umieścił zamykający akcję skrzydłowy.

Za tydzień czeka nas kolejne bardzo trudne spotkanie. Zagramy u siebie w sobotę 5 września, o godzinie 17:00 z Victorią Lisewo.