Zwycięsko w Kijewie

• autor: admin, 2015-09-12 22:23

W dniu dzisiejszym odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo, pewnie pokonując ekipę z Kijewa Królewskiego 4:1. Więcej w rozwinięciu.

Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, już w 6. minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie za sprawą Kamila Loduchowskiego, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Pomowca. Dwie minuty później ponownie na bramkę gospodarzy uderza Loduchowski, bramkarz paruje przed siebie mocny strzał, do piłki dobiega nie kto inny jak Karol Kurkus i z najbliższej odległości umieszcza ją w siatce. Prowadzimy grę, ale nie wystrzegamy się błędu w obronie i w 15. minucie przed utratą prowadzenia ratuje nas fatalne wykończenie akcji przez napastnika Pomowca. Na uwagę zasługuje akcja z 25. minuty spotkania, kiedy po wymianie kilku szybkich podań strzał Macieja Sonnenfelda z trudami na rzut rożny sparował bramkarz gospodarzy. W dobrych sytuacjach znajdowali się jeszcze Tomasz Woś i ponownie Karol Kurkus, ale po ich strzałach piłka nie znalazła drogi do bramki. Gospodarze grali raczej bez pomysłu na akcje ofensywne i byli pewnie zatrzymywani przez nasze linie defensywne.
Drugą połowę zaczęliśmy podobnie jak pierwszą i po 5. minutach podwyższyliśmy prowadzenie. Doskonałe prostopadłe podanie Karola Kurkusa wykorzystał Łukasz Kociemba. Kolejne 20. minut spotkania to festiwal nieskuteczności naszego zespołu i sporadyczne ataki Pomowca. Niestety, w 77. minucie po stracie piłki w środku pola gospodarze wyprowadzają kontratak i w przypadkowych okolicznościach zyskują rzut karny. Zamieniają go na bramkę i rzucają wszystkie siły by zyskać korzystny rezultat. Szybko studzimy ich zapał, po wysokim pressingu piłkę dwukrotnie przechwycił Bartosz Krzak. Raz sam umieścił ją w siatce, a za drugim razem dobrym podaniem obsłużył Mateusza Florkiewicza. Tym samym wywieźliśmy z bardzo trudnego terenu w Kijewie Królewskim zasłużone 3 punkty.

Za tydzień, w sobotę o godzinie 17:00 podejmować będziemy u siebie niespodziewanego lidera rozgrywek - Kasztelan Papowo Biskupie. Jak na razie nasz najbliższy rywal ma na swoim koncie komplet zwycięstw i z pewnością czeka nas w Łasinie bardzo trudny pojedynek o ligowe punkty.