Wrócili z dalekiej podróży...

• autor: _Administratorzy_, 2011-03-20 23:41

Był to chyba jeden z najciekawszych meczy w lidze.... Tak można powiedzieć o sobotnim spotkaniu pomiędzy drużynami LKSu Piast Łasin, a ROL.ko Konojady. Obie drużyny liczyły na korzystny wynik, obie drużyny liczyły się z tym, że jeśli doznają goryczy porażki będą w wielkich opałach w walce o jakże ważne pierwsze miejsce  w lidze. Kibice, którzy przybyli na mecz mogli z pewnością powiedzieć, że było to dobre widowisko.

(w rozwinięciu krótka relacja z meczu)

LKS wyszedł na początku spotkania bojaźliwie, wręcz asekuracyjnie. Chaotyczna gra w każdej linii, rozpaczliwe wybijanie na oślep nie pozwalało na to aby strzelić wymarzoną bramkę. Niestety po jednej z kontr Piast Łasin traci pierwsza bramkę, strzelcem jest Artur Smykowski. Piast próbował zagrozić bramce przyjezdnych jednak albo zabrakło zimnej krwi albo strzały były niecelne. 15 minut później było już 2:0 dla Konojad. Fantastycznym strzałem z 20 metrów po raz kolejny popisał się Smykowski. To jednak nie załamało LKSu. Po faulu na Chodnie, z 18 metrów precyzyjnym strzałem popisuje się Aleksander Kowalczyk. Wynikiem 2:1 kończy się pierwsza połowa spotkania. Po 15 minutach wszyscy zawodnicy wychodzą ponownie na boisko. LKS zmobilizowany, podbudowany bramką Kowalczyka wie, że może przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Skomasowane ataki w końcu przynoszą oczekiwany rezultat. Rzut rożny wykonuje Piskorski i posyła piłkę prosto na głowę aktywnego w meczu Kowalczyka. Bramkarz kapituluję i musi wyciągać futbolówkę po raz drugi z bramki. Jak mawia przysłowie „w miarę jedzenia apetyt rośnie” 1 punkt nie zadowalał obu drużyn. Szaleńcze ataki teamów kończyły się jednak dobrymi interwencjami bramkarzy. Trener Michalczyk dokonuje zmiany, w miejsce Szymańskiego wchodzi Kurkus. Jak się później okazuje jest to bardzo dobra zmiana. LKS w środku pola robi przechwyt, piłkę otrzymuje właśnie Kurkus i z odległości ok. 35 metrów ni to wrzutką ni strzałem pokonuje bramkarza. Kurkus tonie w objęciach kolegów. Mecz kończy się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.