\"UJARZMIONY\" Mustang

• autor: _Administrator_, 2011-04-11 14:14

W sobotnie popołudnie drużyna LKSu Piast Łasin udała się do Ostaszewa by rywalizować z miejscowym Mustangiem. Przeciwnik wymagający, zwłaszcza na swoim terenie (5 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek). Można by rzec, że na boisko wyszli: najlepszy atak ( LKS Piast Łasin 50:15) i najlepsza obrona (Mustang Ostaszewo 32-11).

(w rozwinięciu krótka relacja z meczu)

Piast Łasin ogromnie zmotywowany po ostatniej wpadce z Elaną nie mógł sobie pozwolić na kolejną utratę punktów. Team Michalczyka od pierwszej minuty ruszył do boju i narzucił swoje tempo gry. Wysoki pressing sprawiał wiele kłopotów Mustangowi, co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy LKSu.  Ponadto warunki tego dnia były fatalne, silnie wiejący wiatr nie pozwalał na „rozwinięcie skrzydeł” obu drużyn. W 15 minucie Piast mógł już prowadzić. Podanie za plecy obrońców otrzymał Aleksander Kowalczyk, przebiegł kilkanaście metrów z piłką, po czym oddał strzał, jednakże niecelny. W 20 minucie po rzucie rożnym Jarosław Sternicki mógł otworzyć wynik jednak nieczysto uderzył piłkę. W 25 minucie Piast mógł cieszyć się ze strzelonej bramki. Rzut rożny wykonywał Kurkus, posłał piłkę zbyt płasko w pole karne, futbolówka po niecelnym wybiciu obrońców wróciła do wykonawcy, silnym uderzeniem wzdłuż 5 metra znalazł Piskorskiego, który po przyjęciu piłki strzela swoją pierwszą bramkę w lidze. Po tej bramce gra skupiała się z reguły w środkowej części boiska. Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy Łasin po raz kolejny daje o sobie znać. Podanie ze środka boiska otrzymuje Szczepański, który podcina skrzydła Ostaszewian strzelając drugą bramkę. Duży wkład w tej sytuacji ma Karol Kurkus, który perfekcyjnie zamarkował zabranie piłki.

Druga połowa to walka o każdy metr boiska. Obie drużyny za wszelką cenę próbowały strzelić bramkę. W bramce dzielnie spisuje się Kamiński, który pewnie interweniuje w sytuacjach podbramkowych. Po jednym z dośrodkowań Kowalczyk trafia w słupek. W ok. 65 minucie duet Kurkus- Szczepański daje ponownie o sobie znać. Prostopadłe podanie Kurkusa otrzymuje Szczepański i strzela swoją drugą bramkę, a trzecią dla LKSu. Wynik do końca się nie zmienił. Piast pewnie zwycięża 3:0!