Podział punktów w meczu na szczycie

• autor: _Admin_, 2011-05-08 15:39

Sobotnie spotkanie pomiędzy LKS Piastem Łasin, a LKS Naprzodem Jabłonowo przyciągnęło wielu sympatyków piłki nożnej. Licznie zgromadzeni kibice chyba nie narzekali na brak sytuacji podbramkowych. Jedna jak i druga drużyna mogła wyjść zwycięsko z tego pojedynku jednak brak "zimnej krwi" piłkarzy spowodował taki, a nie inny rezultat.

Pierwsza połowa meczu to rozpoznanie przeciwnika. Gra toczyła się z reguły w środkowej części boiska. Piast nie miał zbytnio koncepcji na rozgryzienie Jabłonowa. Naprzód natomiast dzielnie radził sobie w tym meczu i postawił trudne warunki gospodarzom. W 25 minucie pada pierwsza bramka. Kontrę skrzętnie wykorzystali goście, po dośrodkowaniu z lewej części boiska bramkę strzela Berendt. Wynikiem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Ostre słowa w przerwie trenera Michalczyka zmobilizowały zawodników Piasta. Szkoleniowiec dokonał również jednej zmiany, w miejsce Wolaka wszedł Kurkus.

Druga połowa spotkania wyglądała zdecydowanie lepiej. Coraz częstsze ataki zawodników z Łasina prowadziły do zamieszania w szykach obrony Naprzodu. Jedna z akcji wreszcie przyniosła oczekiwany rezultat. Piłkę otrzymał Kowalczyk A., który przemierzył kilkanaście metrów z piłką w stronę pola karnego po czym został sfaulowany. Sędzia nie mógł nic innego zrobić jak tylko podyktować rzut karny. Do piłki podszedł "Kurek" i ze stoickim spokojem umieścił futbolówkę w bramce. Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania choć obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wynik jak najbardziej sprawiedliwy, choć zawsze jest mały niedosyt:)